Diáksport, Labdarúgás, Sportsarok, Úszás

Diáksport aprók

Összefoglaló a körzeti diáksport élet közelmúltbeli és közeljövőbeli történéseiről.

Április 25-én Gyulán került megrendezésre a diákolimpiai labdarúgó megyei döntője, melyen a szarvasi körzetet a IV. korcsoportban a békésszentandrási Hunyadi János Katolikus Általános Iskola csapata képviselte és az 5. helyen végzett. A III. korcsoportban a szarvasi Gál Ferenc Főiskola Gyakorló Általános Iskolája III. helyen végzett.

Április 29-én az I-II. korcsoportosok részére úszóverseny lesz, melynek helyszíne a Szent Klára Gyógyfürdő, időpontja 14 óra.

Május 6-án 9 órától a sporttelepen körzeti atlétikai versenyt rendeznek általános iskolák tanulóinak részvételével, melynek keretében futó, dobó és ugró számokban mérik össze tudásukat a résztvevők. A győztesek a megyei döntőn képviselik a szarvasi körzetet.

Az Olimpiai Ötpróba 2015. évi programja keretében a hétvégén a gyaloglók próbájára került sor. A 7, 5, 15 és 30 kilométeres távon mintegy 80-an vettek részt. Legnagyobb létszámmal a Fő térisek gyalogoltak nevelőik kíséretében.

Május 23-án futás próba lesz, míg június 9-én a kerékpározók tesztelhetik felkészültségüket.