Kajak-kenu, Sportsarok

Körös Völgyi XIX. Kenumaraton

Augusztus első szombatján került megrendezésre a tizenkilencedik Körös Völgyi Kenumaraton a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. szervezésében a Szarvas-Békésszentandrás Körös-holtágon és az Élő-Körösön. Rajt-cél a Szarvasi Kajak-Kenu Club Vizitelep volt.

A résztvevők száma az elmúlt évhez képest növekedett. A táv változatlan volt, 21 km, melyben állóvíz, szárazföld, folyóvíz nehezítette az evezősök útját. A 10 órás rajtig 16 településről 22 kenuval 79-en regisztráltak. A rajtszám mellé mindenki megkapta az egyenpólót, ásványvizet, ebédjegyet.

Külön színfoltja volt a túrára bekapcsolodó Szarvasi Körös Dragon SE Sárkányhajós csapata 21 fővel. Az idő szép napsütéses volt kedvezett az evezéshez. A szakaszos rajtolásnál a profi kategóriások indultak 6 kenuval, 5 perc elteltével az amatőrök, majd  a családi kategóriások rajtoltak. Végül a sárkányhajósok vágtak neki a rövidebb 12 km-es távnak, Ők a Szivornyánál megfordultak és visszaeveztek a célba, idejük 2 óra 6 perc 21 mperc volt.

A profi 4-esekben több régi ismerős akadt. Nagy lendülettel kezdtek lapátolni és a lankadatlan evezésnek az lett az eredménye, hogy 1 óra  59 perc 53 mp elteltével a 16-os rajtszámú kenu elsőnek ért célba, a körcsúcs nem lett megdöntve (2008-ban 1:56:20). Az amatőr 4-esek is jó tempót diktáltak: 2:19:14 alatt értek célba. 3:19:08 alatt evezte le a távot  az utolsónak visszaérkező amatőr kettes. Megfogadták, hogy folyamatosan edzenek és 2017-ben 3 órán belül érkeznek célba. A kategória győzteseknek az érmeket és emléklapokat Vajda Attila olimpiai bajnok kenus adta át.

A finom ebéd elfogyasztása után a résztvevők úgy búcsúztak, hogy 2017. augusztus 5-én jönnek a huszadikra.

Eredmények:

Profi 4-es (4 hajó, 16 fő): 1. Szitó Szabolcs (Szarvas), Vajda Béla (Göd), Öreglaki Gábor (Tahi), Szabó Gábor (Tahi),  2. Juhász Andrea (Békéscsaba), Virág Attila (Újkígyós), Fábián Gergő (Békés), Polgár Ferenc (Békéscsaba), 3. Csipai Róbert (Békésszentandrás), Szécsi Tibor, Bencsik Sándor, Faragó Máté (valamennyi Szarvas).

Amatőr 4-es (6 hajó, 24 fő): 1. Kohut Gábor, Altmann Roland, Kiszely Zoltán, Varga Zsolt (vmi. Szarvas),  2. Medvegy Zalán, Erdős Richárd, Somogyi Róbert, Pálfi Gellért (vmi. Szarvas), 3.Patkó Gergely, Patkó Tamás, Horváth Marcel, Reszt Károly (Budapest).

Amatőr 3-as (1 hajó, 3 fő): 1. Roszik Miklós, Csekő Imre (vmi. Békésszentandrás), Körtvélyesi József (Szarvas).

Amatőr 2-es (3 hajó, 6 fő): 1. Balázs Tibor, Hancsák József (vmi. Szarvas), 2.Kovács László (Békésszentandrás),Szin Zsolt (Szarvas), 3. Bárdics Péter, Bárdicsné dr. Buda Bernadett (Budapest).

Profi 3-as (1 hajó, 3 fő): 1. Bodrogi Márta, Horváth Alexa, Vajda Attila (Szeged).

Profi 2-es (1 hajó, 2 fő): 1. Iványi Zoltán, Koppányi László (vmi. Békéscsaba).

Családi 4-es (6 hajó, 25 fő): 1. Kepenyes András, Dr. Kepenyes Darida Ida, Kepenyes Darida Dóra, Kurlik Péter, plusz 1 fő: Kepenyes Darida Zoé (Szarvas), 2. Hegedüs Renáta, Hegedüs Tibor, Farkas Gergely, Kepka Roland (vmi. Szarvas), 3. Dr. Pecsenye Erzsébet, Grodiczki Péter, Grodiczki Anna, Lázár Dea (vmi. Szarvas).

Különdíjasok: Dr. Pecsenye Erzsébet és Kepenyes Darida Zoé.