Képgaléria, Média, Sportsarok, Úszás

Szarvasi sikerek a megyei diákolimpián

Szép szarvasi sikerekkel zárult a Megyei Úszó Diákolimpiai Döntő Békéscsabán! Városunkat a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, valamint a Benka Gyula Evangélikus Angol két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Képviselte.

Mivel a megyéből csak az első helyezettek képviselhetik iskolájukat a debreceni döntőn, ezért minden iskola igyekezett a legjobb úszóit a rajtkövekre állítani egyéniben és váltóban egyaránt.  A „Benkások” legeredményesebb tanulója Szécsi Nikolett lett, aki 100 méter gyorson, 100 méter hátúszásban és váltóban is a dobogó legfelsőbb fokára állhatott. A képzeletbeli „benkás dobogon”  két aranyéremmel Mulholland Alexander végzett, aki szintén 100 gyorson és 100 háton jutott ki az országos döntőre. Hogy mellúszó is legyen a debreceni döntőn, arról Kozsuch Mihály gondoskodott, aki 100 méteres mellúszásban nem talált legyőzőre. Az egyéni indulókon kívül a III. korcsoportos lány és fiúváltó is az első helyen végzett.

A gimnáziumból Gubucz Gábor 100 méter mellúszásban nem talált legyőzőre, 100 méter hátúszásban pedig Szécsi Edina bizonyult a legjobbnak. Ők ketten, valamint a 4×50 méteres lány gyorsváltó lett tagja a debreceni döntő mezőnyének.

Benkás eredmények:

II. korcsoport: Kovács Bálint 50 gyors 24. hely, Megyeri Attila 30. hely, Teremi Samu 50 mell 16. hely, Madács Ákos 50 hát 20. hely, 4×50 fiú gyorsváltó 7. hely (Madács Ákos-Teremi Samu-Megyeri Attila-Kovács Bálint), Bozán Hanna 50 m hát 4. hely, Márki Emese 18. hely, Urbancsok Panna 23. hely, 4×50 m lány gyorsváltó 2. hely (Bozán Hanna-Urbancsok Panna-Márki Emese-Janowszki Gréta).

III. korcsoport: Szécsi Nikolett 100 gyors-100 hát 1. hely, Szilágyi Anica 100 gyors 2. hely, Csengődi Csillag 100 gyors 3. hely, Balázs Lara 50 mell 3. hely, Teremi Dóra 100 hát 2. hely, 4×50 lány gyorsváltó 1. hely (Szécsi Nikolett-Szilágyi Anica-Csengődi Csillag-Mester Dóra), Bánfi Adrián 100 gyors 5. hely, Gazsó Balázs 100 gyors 8. hely, 50 mell 12. hely, Bány Barna 100 gyors 14. hely, Sápszki László 100 gyors 20. hely, Pekár Barna 50 mell 2. hely, 4×50 fiú gyorsváltó 1. hely (Bány Barna-Pekár Barna-Gazsó Balázs-Bánfi Adrián).

IV. korcsoport: Mulholland Alexander 100 gyors-100 hát 1. hely, Kozsuch Mihály 100 mell 1. hely, Litauszki Áron 100 gyors 14. hely, Berecz Levente 100 mell 4. hely, 100 gyors 6. hely,  Uhljár Viktor 100 hát 2. hely, 100 gyors 4. hely, 4×50 fiú gyorsváltó 3. hely (Mulholland Alexander-Kozsuch Mihály-Litauszki Áron-Kutas Csaba).