Diáksport, Képgaléria, Média, Sportsarok, Úszás

Szarvasiak a Diákolimpiai Fesztiválon

A Magyar Diáksport Szövetség és a Diákolimpia versenysorozat idén ünnepli 30 éves jubileumát. A különleges évforduló alkalmából a szervezet június 21-24. között összevont, 6 sportágat magába foglaló Diákolimpia Fesztivált szervezett. Ennek a fesztiválnak az egyik része volt az V. korcsoportos úszó diákolimpiai döntő.

Városunkat a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tanulói képviselték. Az egyéni versenyszámokban két tanuló, Gubucz Gábor 100 méteres mellúszásban és Szécsi Edina 100 méteres hátúszásban vívta ki megyénkből a döntőben való részvételt. Gábor saját egyéni legjobbját megjavítva 1.14-es idővel, hatalmas hajrával a harmadik helyen ért célba, míg Edina végig nagy csatában volt a dobogóért, végül az ötödik hellyel kellett megelégednie. Edinának sok pihenésre nem volt ideje, mert pár perccel később a 4×50 méteres gyorsváltó tagjaként újra a vízbe kellett ugrania. Szerencsére nem látszott rajta az előző 100 méter csalódottsága, így Körösfalvi Dóra, Pályi Petra és Gerzsenyi Luca társaságában felállhatott a dobogó harmadik fokára.