Begyűjtve a két bajnoki pont

Az első 35 perc kísértetiesen hasonlított az öt évvel ezelőtti NB II-es Szolnok-Szarvas találkozóra.

Szolnoki KCSE – Szarvasi NKK 27-34 (13-12), NB II-es női kézilabda mérkőzés, Szolnok, 100 néző. Vezette: Mazzag, Parádi.

Szarvas: Juhos, Kovács 6, Hajdu 6, Szabó 7/5, Raffai-Such 4/2, Szőke 4, Bagi. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Balogh 5, Mester 2, Semjéni, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.  Kiállitások: 10 ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2 ill. 7/7.

Támadásokra a kapkodás volt jellemző, kimaradtak a helyzetek és védekezésben sem jeleskedtek a vendégek. Félidőben a lelkes  NB II-es újonc 13-12-re vezetett. Szünet után is fej-fej mellett alakult az eredmény. A 40. percben 20-20-at jelzett az eredményjelző. Ebből az állásból kezdett magára találni a Körös-parti gárda. Kikapcsolták a hazaiak magas átlövőjét a kombinatív játékból, ez zarvart okozott a Tisza-partiaknál a góllövésben. Jobb lett a védekezés a szarvasiaknál, a helyzetek értékesítve lettek. A szolnokiak fáradni kezdtek és a rutinos vendégek látványos gólokkal bebiztosították a hajrában a bajnoki két pontot.

Október 8-án Lajosmizsén játszik az NKK.

Ifjúsági mérkőzés: Szolnok-Szarvas: 16-41.