Kézilabda, Sportsarok

Nem volt csípős a makói hagyma!

Második támadásukból a hazaiak büntetőhöz jutnak és máris 1-0 az állás.

Szarvasi NKK – Makói KC 31-23 (13-8), NB II-es női kézilabda mérkőzés, Szarvas, 80 néző. Vezette: Major, Szűcs.

Szarvasi NKK: KASIK-Bagi 4, Hajdu 2, Szabó 4/3, Raffai-Such 5/2, Szőke 3, KOVÁCS 6. Csere: Juhos, Pillár (kapusok), Ábrahám, BALOGH 6, Mester, Semjéni 1, Gábor, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.

Kiállitások: 6 perc ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/5 ill. 2/0. Vendégek legjobb dobója: Draxler 7, Asztalos 4.

Támadásokat igyekezett erőltetni mindkét csapat, a gólok felváltva estek. A félidő közepére a vendéglátók Kasik jó védéseinek köszönhetően – büntetőt és ziccereket fogott – 9-4-re elhúzott. Szünetig az ötgólos különbség megmaradt, a mérkőzés csak csordogált.

A pihenőt követően a gólok ismét felváltva estek. A 40. perctől kezdtek elhúzni a szarvasiak és az 53. percben 29-18 volt olvasható az eredményjelzőn. A hullámvölgyből kezdtek kilábalni a makóiak és csökkentették a különbséget. Nem csípett annyira a makói hagyma, a Maros-partiak ellen az NKK magabiztosan nyert.

Az ifjúsági csapat is nyert 36-15-re. November 18-án 17 órakor Szeghalmi KC-Szarvasi NKK  összecsapás lesz.