Nem okozott gondot a két pont megszerzése

Vendég gólokkal indult a találkozó. A szolnoki Óvárit nem tudták semlegesíteni a szarvasi védők.

Szarvasi NKK-Szolnoki KCSE 38-21 (19-14) NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 70 néző. Vezette: Kovács, Papp. Szolnok legjobb dobói: Óvári 10, Duca 4. Kiállítások: 4 ill. 10 perc. Hétméterese: 7/6 ill. 5/3.

Szarvasi NKK: Juhos-KOVÁCS 7, Balogh 3, RAFFAI-SUCH 7/4, SZABÓ 9/1, HAJDU 7, Bagi 2. Csere: KASIK (kapus), Ábrahám, Gábor 1, Mester 1, Olasz 1, Nyerges, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.

Az NKK mindig egyenlítésre kényszerült. Felváltva estek a gólok, sőt a 12. percben 7-9 volt az állás. Száva edző időt kért és kapust cserélt. A 16. percre 10-9-re fordult az eredmény és ezt követően már a hazaiak irányította a játékot. Szünetre 19-14-el vonultak a csapatok.

A pihenőt követően a Körös-partiak lettek frissebbek és gyors gólokkal a 36. percre 10 lett közte. A szolnoki együttes egyre fáradt. A jól védekező vendéglátók nem hagytak kétséget a két pontot illetően. A pályára lépő csere játékosok még növelték a különbséget.

Újoncot is avatott az NKK, az ifjúsági korú Nyerges Adél első mérkőzésén lépett pályára az NB II-es csapatban.

Győzelmével a Szarvas megerősítette második helyét a tabellán. A ifjúsági csapat 34-11-re nyert és a tabella élén áll.

Március 3-án 17 órától Szarvasi NKK-Lajosmizse UKC találkozó lesz.