Kézilabda, Sportsarok

A második félidei játék után meglett a két pont

Szokásos kezdés, vendég gól és fut az eredmény után a hazai gárda.

Szarvasi NKK-Lajosmizsei UKC 34-31 (18-18), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 60 néző. Vezette: Bugyi T., Nász P.

Lajosmizse legjobb dobói: Mertlik 9,  Torgyik 6, Márki 6. Kiállítások: 8 ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4 ill. 6/4.

Szarvasi NKK: Juhos-KOVÁCS 8, BALOGH 6, Szabó 5/1, RAFFAI-SUCH 8/3, Hajdu 5, Bagi. Csere: Kasik (kapus), Mester 2, Ábrahám, Nyerges, Gábor, Olasz, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.

A 16. percben sikerül átvenni a vezetést, de csak ideiglenesen. Hiába a kapuscsere, a gólok felváltva esnek és szünetre 18-18 az állás. Láthatóan a góllövés ment, de a védekezéssel egyik csapat sem volt hivatása magaslatán.

Pihenő után úgy nézett ki, hogy el tud húzni a Körös-parti gárda, miután a 42. percben 25-20 volt az eredmény. A mozgékony mizseiek nem adták fel és kezdtek visszazárkózni. A gólok felváltva estek, de a vendéglátók 2-3 gólkülönbségen tudták tartani az eredményt és a kötelező két pontot.

Száva Flórián:

– Nem a támadással volt gond, hisz 34 gólt dobtunk, hanem a védekezéssel, mert 31 gólt kapni hazai pályán sok.

Az ifjúsági csapat biztos győzelmet aratott 35-12 arányban.

Március 10-én Gyomaendrődre utazik az NKK, a találkozó 16 órakor kezdődik.