Kötelező győzelem behúzva

Nagy iramban indult a találkozó gólváltással.

Szarvasi NKK-Gyomaendrődi NKSE 35-26 (18-12), NB II-es női bajnoki kézilabda mérkőzés, Szarvas, 100 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszai Judit.

Szarvasi NKK: Juhos-Molnár V., Kiszel, RAFFAI-SUCH 12/5, Milyó 1, Molnár M. 1, KOVÁCS 6. Csere: Jani, KASIK (kapusok), Ábrahám, ÓVÁRI 8, DOMOKOS 5, Bagi 2, Olasz, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.

Gyomaendrőd: Labát-Gyuricza 3, FARKASINSZKI M. 5, Fekécs 2, Szücs, FARKASINSZKI Z. 5/2, Dinya 4. Csere: Botos (kapus), Budai 2, Baráth 4, Németh 1, Ács, Gellai, Kereki, Kövesy, Werle. Edző: Lakatos Tibor.

Kiállítások: 10 ill.10 perc. Hétméteresek. 5/5 ill 5/2.

A 10. percben 5-5-ös állásnál emberelőnybe kerültek a hazaiak és elhúztak három góllal. A hátrányra a vendégek időt kértek, de ez sem segített. Félidő végére hat lett közte.

Szünet után felváltva estek a gólok, de a különbség egyre nőni kezdett a vendéglátók javára. A 49. percben 31-21-et jelzett az eredményjelző. A második játékrészben a vendégek minden védekezési formációt bróbáltak bevetni. Többek között kettős, majd hármas emberfogást. Ez csak annyira sikerült, hogy a végén kilenc lett közte. A szarvasi kötelező győzelem nem maradt el.

– Megérdemelten nyertünk.  A második félidőben a helyzet kihaszálás kívánni valót hagyott maga után, sokat hibáztunk.

Lakatos Tibor:

– A jobb játékerőt képviselő Szarvas biztosan nyert. Mi többek között három hétméterest is hibáztunk.

A ifjúsági  mérkőzés eredménye 33-25 (18-12). November 18-án Szeged KKSE U 22-Szarvasi NKK mérkőzésre kerül sor 16 órától, előtte 14 órakkor ifi mérkőzés.