Hírforgó, Képgaléria, Sportsarok, Diáksport, Média

Ismét Gyakorlós diákok lepték el a Bihar-hegység lejtőit

Végre elérkezett a várva várt január 28-a, amikor is kezdetét vette egy hetes sítáborunk, melyre diákjaink már türelmetlenül és hatalmas izgalommal készültek.


A korábbi években már megtapasztalt pályarendszer, az egymás mellett lévő aranyosi és zengőkői-sípályák, tökéletes terepet biztosítanak a különböző sítudással rendelkezők számára, így csoportokra bontva, mind a kezdő, mind profi síelőink megtalálták a számukra megfelelő, élvezetes síelést nyújtó lejtőket, melyeken ezúttal is kiváló minőségű hó fogadott bennünket. Az először csatoló gyerekek kitartásának és ügyességének köszönhetően a második nap délutánján már valamennyien együtt haladva, szakaszonként egymást bevárva, segítve élvezhettük a síelés örömeit, a francia felvonón megpihenve pedig átadhattuk magunkat a minket körülvevő csodálatos tájban való gyönyörködésnek. Kihasználva a felvonó utolsó körét is, a nap végére kicsit elcsigázott, de rengeteg új élménnyel és napról napra egyre biztosabb sítudással gazdagodó társaság a közeli szálláson töltődött fel újra energiával, melyről szállásadónk jóvoltából helyben készített ízletes három fogásos vacsora gondoskodott, majd a nap zárásaként kezdődhetett a meleg vizes medencében való fürdőzés. Mindeközben egymást túlharsogva újraélték diákjaink aznapi élményeiket boldogan ecsetelve sikereiket és a kezdeti nehézségek egyre inkább feledésbe merültek. Az utolsó napot is végigsíelve, melyet a gyerekek buzgón igyekeztek soha véget nem érővé varázsolni, a sokadik „Menjünk még egy utolsó kört!” – kérésnek engedve, késő délután útnak indultunk hazafelé és ezzel máris kezdetét vette a visszaszámlálás, hogy még hány nap van hátra a következő sítáborig.

„Gyulabá” feledhetetlen arca a felvonón még sokáig kísérti a környék sí barátait 🙂

Tábor-vezető és kísérő tanárok: Gulyásné Dékán Klára, Vida Julia, Gulyás Krisztián

Gulyásné Dékán Klára tábor szervező