Hírforgó

Székelyesek „magyaros” versenyeredményei

Mozgalmas heteket élnek meg diákjaink (GYSZC Székely Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szarvas), akik helyesírási vagy hangos olvasási-szépkiejtési versenyeken mérik össze tudásukat kortársaikkal.


Büszkék vagyunk Uhljar Tímea 11. C osztályos tanulónkra, aki az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Békés megyei fordulóján szakgimnázium kategóriában az első helyen végzett, így bekerült a Kárpát-medencei döntőbe. Február 28. és március 2. között iskolánkat is, sőt a megyét is képviseli majd a Gyulán megrendezendő próbatételen. 

Ne feledkezzünk meg Ambrus Szonjáról sem, aki kilencedikes kora ellenére 3. lett a megyei versenyen, így remélhetjük, hogy a következő évekre is lesz kiért izgulnunk.

Mindezeken kívül a Kazinczy Szép Magyar Beszéd verseny megyei fordulójára is készülünk két továbbjutóval: Ambrus Szonjával és Karai Tímeával (mindketten 9. D osztályosok).

Szurkoljunk együtt nekik!

Hajas Gabriella szaktanár