Kézilabda, Sportsarok

Hazai győzelem ellen nem volt „orvosság”

A győzelmi kényszerben lévő hazaiak mindent egy lapra tettek fel az első 15 percben.

Meg is lett az eredménye, 4 gólos előnyre tettek szert, miközben a vendégek 8 percet töltöttek emberhátrányban. Félidő végére 16-11 lett az állás.

Pihenő után a szarvasiak gyorsan dobott három góllal szépítettek az eredményen. Újabb időleges kiállítások a 43. percben és a hétméteres megpecsételték a vendégek sorsát. Bár a gólok felváltva estek az utolsó 10 percben, de a 10 gólos különbség megmaradt a záró sípszóig. A hazai győzelem megérdemelt, de a látottak alapján 4-5 gólkülönbség lett volna reális.

Gyomaendrőd NKSE-Szarvasi NKK 33-23 (16-11), NB II-es női kézilabda mérkőzés, Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.

Szarvasi NKK: Jani-Kovács 12/3, Nyerges, Milyó 7/1, Molnár M., Majoros 2, Trnyik R. 1. Csere: Juhos, Kasik (kapusok, Ábrahám, Krizsán, Olasz, Tasgyik, Mester 1.  Edző: Száva Flórián.

Gyomaendrőd legjobb dobói: Farkasinszki 12/6, Németh 6. Kiállítások: 8 ill. 16 perc. Hétméteresek: 6/6 ill.8/4.

Száva Flórián:

– Az eredménykényszerben és magassági fölényben lévő hazai csapat hathatós támogatással nyerte meg a  két pontot.

Az ifjúsági mérkőzésen Gyomaendrőd NKSE-Szarvasi NKK 21-31 (6-14).

Április 27-én 18 órakor Gyulasport NKFT-Szarvasi NKK összecsapásra kerül sor.