Első félidőben partiban a bajnokjelölttel

Minden várakozást felülmúlva kezdte a találkozót a megfiatalított vendégcsapat.

Kemény, de nem durva védekezéssel és a támadások pontos befejezéssel a 13. percben 4-8 volt olvasható az eredményjelzőn. Ezt látva időt kért a hazai csapat és a 20. percre egyenlített. Ezt követően szünetig felváltva estek a gólok és 12-12 lett az állás.

A pihenő után nagy hajrába kezdett a bajnokságra aspiráló gyulai gárda és kemény, sőt időnként durva védekezéssel egy hétgólos szériát mutatott be. A durvaság áldozata lett Raffai-Such, aki nem tudta folytatni a játékot és ez rányomta bélyegét a szarvasiak további szereplésére. Az 50. perctől felváltva estek a találatok, de a nagy hazai előny megmaradt.

Gyulasport NKFT-Szarvasi NKK 30-21 (12-12), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 250 néző. Vezette: Major, Szűcs.

Szarvasi NKK: Jani-Kovács 5/2, Milyó 3, Molnár 2, Kiszel 4, Majoros 1, Trnyik 2. Csere: Juhos, Kasik (kapusok), Ábrahám, Mester, Krizsán, Raffai-Such 4/3, Olasz. Edző: Száva Flórián.

Gyula legjobb dobói: Balogh 8, Dr. Bányainé 7, Lukoviczki 6/3. Kiállítások: 10 ill. 0 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 6/5.

– Amíg komplett csapattal tudtunk kiállni, addig minden csapatrészben jobbak voltunk. A második félidőre elfogytunk. Megérdemelte a győzelmet a hazai gárda, de az első félidőben rájuk ijesztettünk.

Ifi eredmény: Gyula-Szarvas 30-35 (16-20). Május 11-én 16 órától Hódmezővásárhelyi LKC-Szarvasi NKK találkozó.