Helytállás a bajnokjelölt ellen

Kecskeméten vendégeskedett a Szarvasi NKK csapata az elmúlt hétvégén.

Kecskeméti NKSE-Szarvasi NKK 32-26 (19-12), NB II-es női kézilabdamérkőzés, Kecskemét, 100 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófi.

Szarvas: Nagy-BUZÁSI 4, Balogh, PAPP 7, MAJOROS 9/3, Tasgyik 2, Paska 3. Csere: Juhos (kapus), Nyerges 1, Jani Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.

Kecskemét legjobb dobója: Juhász-Herceg Réka 14/1. Kiállítások: 10 ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1 ill. 3/3.

10 percig fej-fej mellett haladt a két csapat góllövése. Ezt követően a vendégek eladott labdáiból növelte előnyét a hazai gárda. A 20. perctől 5 perces szarvasi sorozatos hibázás után a félidőre 19-12-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

Szünet után védekezésben rendezte sorait a Körös-parti együttes. A vendéglátók nem tudták növelni előnyüket. Végjátékban három szarvasi góllal zárult a parti, de ez már csak szépségtapasz volt. A bajnokjelölt első félidei játéka alapján megérdemelten nyert.

– Első félidőben bosszantó hibákból felhoztuk a hazaiakat és tartották otthon a két bajnoki pontot.

December 4-én 18 órától Szarvas-Hódmezővásárhely szezonzáró mérkőzésre kerül sor. Előtte 16 órától ifjúsági mérkőzés.