Asztalitenisz, Sportsarok

A Szarvasi Körös ASE pingpongos hírei

Budapest, Orosháza, Szeged – ezek voltak a közelmúlt versenyhelyszínei a Szarvas Körös ASE játékosai számára.

A közelmúltban rendeztek igazolt versenyzők számára csapatversenyt a BVSC-ben, Budapesten. A 2 fős újonc országos megmérettetésen a Szarvasi Körös ASE képviseletében Virág Bence (13 éves) és Szántosi Dávid (8 éves) játszott. Összesen 30 csapat indult, I-II-III. osztályokba besorolva. A szarvasi küldöttséget az I. osztályba sorolták, a magyar utánpótlás bajnok BVSC I. és Celldömölk I. csapatokkal együtt.

A Körös-parti pingpongos gyerekek a 8. helyen végeztek úgy, hogy 3:1-re csak az itteni bajnok BVSC I. csapattól szenvedtek vereséget, a Celldömölk I. csapatot 3:1-re legyőzték, az igen erős ATSK Szeged I. és II. csapatokkal pedig 2:2-t játszottak (ők csupán 1-1 szettel győztek óriási csatában).

Ez igen nagy siker újonc csapatunknak, amelyben az a még csak 8 éves Szántosi Dávid játszik, aki legyőzte az újonc országos ranglista 50. helyén álló Nagy Ádámot (13 éves) 3:2 arányban – ezzel együtt megkapta a legfiatalabb versenyzőnek járó ajándékot is. Nagy Ádám a magyar felnőtt bajnok csapat Celldömölk utánpótlás korú versenyzője.

* * *

Szintén nemrég Orosházán rendeztek Békés megyei ifjúsági versenyt. Szarvasi eredmények: első helyezést ért el Medvegy Ákos egyéniben, párosban szintén első lett Medvegy Ákos és Nagy Béla. Vegyes párosban ugyancsak első lett Medvegy Ákos és Benkő Anett (utóbbi orosházi), harmadik pedig Nagy Béla és Séllei Réka duója (utóbbi orosházi).

* * *

A 2015-ös év első versenyét Szegeden rendezték az ATSK Szeged szervezésében, melyen magyar-szerb nemzetközi részvétellel utánpótlás kategóriában is indítottak versenyzőket az egyes egyesületek. Az esemény az Interpingpong versenysorozat folytatása volt egyben.

Eredmények:

• Serdülő fiú egyéni: 1. Fenyvesi Flórián (STK Topolya), 2. Virág Bence (Szarvasi Körös ASE), 3. Pljukoviti Martin (STK Horgos), Kovacevicz Denisz (Szabadka). A legjobb 4 közé jutásért játszhatott Medvegy Ákos (Szarvasi Körös ASE), akit csapattársa, Virág Bence győzött le 3:2-es szettarányú mérkőzésen.
  • U13 fiú egyéni: a legjobb 4 közé jutásért esett ki Kopcsjak Tamás (Szarvasi Körös ASE), őt a későbbi győztes Cokic A. (Szabadka) gyűrte le. Vigaszág: főtáblára jutott a szarvasi Szántosi Dávid (8 éves), majd legjobb 4 közé jutásért játszott bizonyos Muzsinoval, akit 3:0-ra győzött le. A döntőbe játszva a tolnai Straubingeren 3:1-es meccsen kerekedett felül, még a döntőben Markovic Jován (Szabadka) ellen 3:0-ra győzött. Így a 8 éves szarvasi játékos vigaszágon első helyezett lett.
  • U11 fiú egyéni: a legjobb 4 közé jutásért esett ki szintén Szántosi Dávid, a későbbi győztes Cokic A. (Szabadka) ellen vesztett meccset.

Összességében fentiek szép sikernek könyvelhetők el, hiszen a rendkívül erős szerb utánpótlásnak méltó ellenfelei voltak.

Támogatók: Szarvas Város Önkormányzata, Szarvasi Mozzarella Kft., Gallicoop Zrt., Katech Zrt., Work-Metall Kft., Rejtő József, Rejtő Csaba, Körmendi János magánszemélyek, Medvegy Mihály egyéni vállalkozó.