Hozta a kötelezőt az NKK

Szinte vérré válik a rossz kezdés a szarvasi csapatnál. Az alsó régióban tanyázó gyulai együttes ráijesztett a vendégekre.

Gyulai SE – Szarvasi NKK 29-37 (12-16), NB II-es női kézilabda mérkőzés, Gyula, 150 néző. Vezette: Héja-Kónya.

Szarvasi NKK: Kasik-Buzási 6, HAJDU 7, VELKY 11/1, Elhardt 1, Zelei 1/1, KOVÁCS 6. Csere: Juhos, Labát (kapusok), Balogh 3, Szűcs 2, Kondacs, Zubor. Edző: Száva Flórián.

Vendégek legjobb dobója: Jámbor 12. Hétméteres: 4/4 ill. 6/4. Kiállítás: 6 perc ill. 2 perc.

Védekezési hibákból a hazaiak szereztek több gólos vezetést. A 12. percben 7-4-es állásnál Száva edző időt kért, látva a csapat vergődését. Az időkérés használt, mert szinte varázsütésre megváltozott a játék képe. A hazaiak lendülete megtört. Szigorúbb lett a Körös-partiak védekezése, a támadások befejezése a gólokban mutatkozott, kezdték felőrölni a fürdővárosiak ellenállását. A félidő végére négygólos lett az NKK-sok előnye.

Szünet után a szarvasi gólgyártás folytatódott, a támadások gördülékenyek lettek. A védekezésre egyik csapat sem fordított nagy gondot, melyet a 66 gól is jelez. Győzelmével megerősítette vezető helyét a Szarvasi NKK a tabellán 17 ponttal.

November 28-án a szezon záró fordulójában a Marosmenti NKSE (Makó) együttese érkezik Szarvasra.