Nyitott lett a bajnokság

Az eddig még veretlen Szarvas látogatott a második helyezett Vásárhelyhez, tehát rangadónak ígérkezett a találkozó.

Hódmezővásárhelyi LKC-Szarvasi NKK  34-25 (16-12), NB II-es női kézilabda mérkőzés, Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Babicz-Haskó.

Szar vasi NKK: Kasik-Buzási 6/1, Kondacs, Velky, Szabó 3/1, Zelei, Balogh 2. Csere: Labát, Juhos (kapusok), Ábrahám, SZÜCS 11/1, Elhardt 2/1, Hajdu 1. Edző:Száva Flórián.

Vendégek legjobb dobói: Buletic 10/3, Kónya 3, Kránicz 6. Hétméteres: 4/4 ill. 8/4. Kiállítás: 12 perc ill. 12 perc.

Úgy is indult az összecsapás, a gólok felváltva estek egészen a 20. percig, ekkor 7-7 volt az állás. Ezután tempót váltott a hazai gárda és gyorsan öt gólt bevágott a szarvasi kapuba és 12-7-re alakult az eredmény. A szünetig ismét felváltott volt a góllövés és szünetre 16-12-őt mutatott az eredmény jelző.

Szünet után a 35. percre újabb 4 gyors gólt dobtak és ez végleg megpecsételte a Körös-partiak sorsát. Futottak az eredmény után, de sem védekezésben, sem támadásban nem tudtak pluszt felmutatni. A hosszabb cserepaddal rendelkező vendéglátók megérdemelten nyertek. Győzelmével új első került a tabella élére, és ezzel újra nyílt lett a bajnokság.

A szarvasi csapatnak március 19-én 17 órától az Abony ellen lesz lehetősége kiköszörülni a csorbát.