Magabiztos győzelem Kígyóson

A múlt heti hazai fiaskó után vidéken kellett kiköszörülni a csorbát. Ezt meg is tették a lányok, miután jó kezdés után két-három gólos előnyre tettek szert.

Felföldi István SE-Szarvasi NKK 25-30 (13-17), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.

Szarvasi NKK: Jani-KOVÁCS 4, KISZEL 4, Domokos 5, Milyó 4, RAFFAI-SUCH  6/3, MOLNÁR V. 5. Csere: Juhos, Kasik (kapusok), Ábrahám, Olasz, Óvár 2, Bagi, Majoros, Molnár M., Nyerges. Edző: Száva Flórián.

Az Újkígyós legjobb dobói: Laurinyecz 7/2, Bakonyi 5/3, Zahoránné 5. Kiállítások 6 ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5 ill. 3/3.

A szünetig felváltva estek a gólok, sőt pihenőre 4 gólos volt a vendég előny.

Pihenő után a lendületes kezdés folytatódott, a két csapat között nőtt a gólkülönbség. A biztos vezetés tudatában az átadásokba hiba csúszott a Körös-partiaknál, és ezt a hazaiak kihasználták, az 55. perc táján csökkentették a különbséget. A magabiztos vezetés megmaradt a záró sípszóig.

– A mérkőzés eredménye nem tükrözi a két csapat közötti különbséget.

Október 19-én 18 órai kezdéssel megyei bajnoki mérkőzésre kerül sor Szarvasi NKK II. és Békésszentandrás csapatai között. Október 21-én 17 órától NB II-es mérkőzés: Szarvas NKK-Békéscsabai ENKSE U-22.