Két pontot érdemelt volna az NKK

Beszámoló a hétvégi Deszk-Szarvas NB II-es női kézilabda mérkőzésről.

Ferroép-Szer Deszk-Szarvasi NKK 29-29 (14-14), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Deszk, 50 néző. Vezette: Herceg, Piller.

Szarvasi NKK: Juhos-Kovács 6, Laurinyecz 4, Óvári 5, Milyó 5/2, Hajdu 4, Molnár 2.  Csere: Kasik (kapus), Majoros 2, Trnyik 1, Nyerges, Ábrahám, Jani K., Brachna, Tasgyik. Edző: Száva Flórián.

Deszk legjobb dobója: Tornyi 8/3. Kiállítások: 14  ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3 ill. 6/2.

A játék hasonlított az előző vidéki összecsapáshoz. A mérkőzést már az első játékrészben maga javára fordíthatta volna a szarvasi gárda, ha a helyzeteit értékesíti. A hazaiak éltek a lehetőséggel, a vendégek eladott labdáiból gólokat szereztek és a szünetre döntetlennel mehettek a csapatok.

A második félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, jelentős előny nem volt. A végjátéknál az 53. és 54. percben a körös-partiak kétgólos előnyre tettek szert, az 58. percben 28-29 volt az állás. Az utolsó percben a hazaiak büntetőből egyenlítettek és otthon tartották az egyik pontot.

– Lemásoltuk az előző vidéki meccsünket, de legalább egy pontot szereztünk.

Az ifjúsági mérkőzés eredménye: 27-35.

Október 19-én 16 órától Szarvasi NKK-Hódmezővásárhelyi LKC mérkőzés lesz. Szükség lenne a szurkolók biztatására.