Kézilabda, Sportsarok

20 percig partiban volt a hazai gárda

Nehéz dolga volt az elmúlt hétvégén a szarvasi női kéziseknek az ex-magasabb osztálybeli csapattal szemben.

Milyó góljával indult a találkozó, de a vendégek két gyors góllal válaszoltak. A játékrész további részében a 20. percig felváltva estek a gólok és 6-7 volt az állás. A hazaiak nyolcperces gólszünete következett. Az eladott és kapu mellé dobott labdákból a gyors vásárhelyi szélsők gólokat értek el és szünetre 6 gólos előnyre tettek szert.

A második játékrész eleje két szarvasi találattal indult, melyre a vendégek néggyel válaszoltak és a 40. percben 11-20 volt az eredmény. Száva edző időkérésekkel, kapuscserékkel és 7 mezőnyjátékossal is próbálkozott. Az utolsó 15 percben a körös-partiak mindössze 3 gólt dobtak.

Szarvasi NKK-Hódmezővásárhelyi LKC 16-28 (8-14), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 70 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.

Szarvasi NKK: Juhos-Nyerges 2, Laurinyecz 5/2, Hajdu 1, Óvári 3, Milyó 3, Trnyik 2. Csere: Kasik, Domokos (kapusok), Ábrahám, Kovács, Jani K., Brachna, Tasgyik, Majoros. Edző: Száva Flórián.

Hódmezővásárhely legjobb dobói: Török 9, Csáki 8. Kiállítások: 8 perc ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/2 ill.4/3.

Száva Flórián:

– A sérültekkel tizedelt hazai gárda fiataljainak nehéz ellenfél volt az elmúlt szezonban még NB I/B-s együttes.

Ifjúsági mérkőzés: Szarvasi NKK-PC Trade Szeged II. 23-29 (11-11).

Október 19-én 16 órakor Szarvasi NKK-Csorvási SK mérkőzésre kerül sor.