Szarvas nyerte a rangadót

A 3 pontos Szarvasnak csak a győzelem lehetett a célja a megyei rangadón a jól szereplő Csorvás ellen.

Lendületesen kezdték a csapatok a találkozót, de a védekezésre is komoly gondot fordítottak. A 20. percben csak 8-7 volt az állás. A félidő további részében a hazaiak kezdtek elhúzni és a szünetre 13-9-es eredménnyel vonultak a csapatok.

A második játékrészben elején gyors három hazai gól hatgólos előnyt jelentett. Felváltva estek a gólok a továbbiakban, de a pályaválasztók előnye nem változott. Közre játszott az is, hogy az 51. percben kettős emberhátrányba kerültek a vendégek, és ettől kezdve eldőlt az összecsapás sorsa. A hazaiaknak csak a két pont megszerzése volt a cél és megérdemelten nyertek.

Szarvasi NKK-Csorvási SK 28-22 (13-9), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 70 néző. Vezette: Molnár, Szenteszki.

Szarvasi NKK: Juhos-KOVÁCS 7, MAJOROS 4, Milyó 3, LAURINYECZ 7/1, Hajdu 3, Molnár. Csere: Kasik, Domokos (kapusok), Ábrahám, Óvári 1, Nyerges,Jani K., Brachna, Tasgyik, Trnyik 3. Edző: Száva Flórián.

Csorvási SK: Mike-Lévai, KURUCZ 4, Zahoránné, Major 1, Mitykó 1, BARÁTH 5. Csere: Zsiga, Gömöri 2, Réthi, Lévai, Madar 1, Ivanics 1, Volent 3/3, Kerepeczkiné 4, Popol. Edző: Baráth Lajos.

Kiállítások: 8 perc ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1 ill. 3/3.

– Nagyon kellett a győzelem és ezt a csapat átérezte.