Kézilabda, Sportsarok

Rangadót nyert a Szarvasi NKK

Izgalmas mérkőzésen kerekedett felül a Szarvas az eddig veretlen csorvási csapat ellen a női kézilabda NB II-ben.

Szarvasi NKK-Csorvási SK 31-24 (13-8), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 50 néző. Vezette: Biri, Kiss.

Szarvasi NKK: NAGY B.-BUZÁSI 3, BALOGH 6/4, NYERGES 1, HAJDÚ 5, MAJOROS 11/1, PASKA 3. Csere: Juhos, Skorka kapusok, TASGYIK 2, Jani, Száva, Fodor, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.

Csorvási SK: MIKE-Major 1, BARÁTH B. 10/2, Baráth ZS., VALACZKAI 3, KURUCZ 4, Gelegonya 2. Csere: Zsiga kapus, Bíró, Ivanics 1, Tóth-Greksza, Réti, Zahoránné 2, Márton 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.

Kiállítások: 14 ill. 18 perc. Kizárás: 1 ill. 0. Hétméteresek: 8/5 ill. 4/2.

Rangadónak számított az öt fordulón keresztül nyertes Csorvási SK és a beteg Papp Zsófit nélkülöző hat pontos Szarvasi NKK találkozó. Kimaradt ziccerekkel indult az összecsapás. Az első találatot a vendégek szerezték a 3. percben. A válasz gyorsan jött a hazaiak részéről, és újabb gólokkal a Szarvas átvette a vezetést. A vendéglátók jó védekezése folytán a vendégek gólzsákja, Baráth B. nem jutott gólhoz. A Körös-partiak egyre növelték előnyüket Majoros góljaival. Szünetre jelentős hazai előnnyel vonultak a csapatok (13-8).

Pihenő után a váltott gólparádé folytatódott. Baráth B. is jobban érezte a kaput, de az első félidei előnyt tartották szarvasiak. Kiállításokkal és hétméteresekkel tarkított rangadón megérdemelt a hazaiak győzelme született.

Száva Flórián:

– Betartva a taktikai utasítást, jó első félidei védekezés eredmény a veretlen Csorvás elleni győzelem.

Ifjúsági mérkőzésen Szarvasi NKK-Csorvási SK 29-21. November 7-én 18 órától Orosháza NKC U 22-Szarvasi NKK mérkőzésre kerül sor.