Kézilabda, Sportsarok

Visszavágott a Kecskemét

Kecskemét-Szarvas női kézilabdamérkőzés volt az elmúlt hétvégén.

Kecskeméti NKSE-Szarvasi NKK 28-23 (12-10), NB II-es női felsőházi bajnoki kézilabdamérkőzés, Kecskemét, 60 néző. Vezette: Grézlő J., Miklós D.

Szarvas: Antal-Bíró 1, Milyó 2, Papp, Hajdú 6, Majoros 5/1, Nagy E. 3. Csere: Majorosné Kasik Gabriella (kapus)-Nyerges, Száva, Szöllősi P. 3, Tasgyik 2, Trnyik 1, Pusztai. Edző: Száva Flórián.

Kecskemét legjobb dobói: Jámbor 7/3, Palotás 6. Kiállítások: 4 ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 1/1.

Az érettségire készülők nélkül utazott az NKK. A mérkőzésen korán megsérülő Papp csak nehezítette a helyzetet. Hitehagyottan kezdett kezdett a Szarvas. A vendéglátók vezetést szerezve az első játékrészben egy-két góllal vezetve zárták a félidőt.

Fordulás után is tartotta a kis gól különbséget a Körös-parti gárda. A 36. perctől növelte előnyét a hazai együttes, melyben közrejátszott a vendégek kettős emberhátránya és a pontatlan kapura lövések, labdavesztések. Az 5-6 gólos előnyt tartva nyerték a találkozót a Bács megyeiek.

Száva Flórián:

– Hitehagyottan játszottunk, nem sikerültek a lövések. A II. félidőben szerzett 5-6 gólos előnnyel éltek a hazaiak.

Május 11-én 17 órától a már bajnok ENUES-t fogadja az NKK.