Kiköszörülték a csorbát

A múlt heti orosházi vereség után (29-25) keményen edzettek a lányok, készülve a 7. helyen tanyázó Vásárhely ellen. Mindenképpen a két pont megszerzése volt a cél.

Szarvasi NKK – Hódmezővásárhelyi NKC 25-20 (12-10), női NB II Dél-Kelet, Szarvas, 100 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth. Junior mérkőzés: 32-24.

Szarvasi NKK: Kasik-Szuhaj 4, Molnár 3, Szabó 11, Janis 1, Kovács 3, Zelei 2. Csere: Labát (kapus)-Ábrahám, Kondacs 1, Hajdu, Farkas, Fulajtár, Horváth.

A vendégek nagyon bekezdtek és 3 perc alatt 3:0-ra vezettek és csak büntetőből szépítettek a vendéglátók. A Vásárhely folytatta lendületes játékát és a 17. percben 5:8 volt látható az eredményjelzőn. A nagy iramban a vendégek elfáradtak és a szarvasiak gyorsan 6 góllal válaszoltak. Az eredmény a szünetre 12-10 lett.

A szünetet a hazaiak használták ki jobban. Sorozatban lőtték a gólokat, feljavult a védekezés és Kasik Gabi szinten minden lövést hárított. Ebben az iramban a Szarvas is megfáradt, a vendégek felocsúdtak és kezdték lőni a gólokat. A 21. percben már csak kétgólos volt az előny (22-20). Az utolsó 10 percre aztán teljesen kifújtak a vásárhelyiek és biztos 25:20-as győzelmet könyvelhetett el az NKK.