Asztalitenisz, Sportsarok

Szerbiai siker

Az elmúlt hétvégén a szerbiai Temerinben rendeztek nemzetközi utánpótlás versenyt, ahol meghívott fiatal magyar, román és szerb versenyzők mérhették össze tudásukat. Összesen 25 egyesület sportolói csaptak össze.

Temerini_verseny_2015_04_1A Szarvasi Körös ASE képviseletét ezúttal Szántosi Dávid látta el, Fest Attila edző szakmai irányítása mellett.

Dávid csoportjában legyőzte Macos Nikola knezevaci játékost 3:1-re, Radic Nikolát, Rusko Seloit és Galko Vanja versenyzőket 3:0-ra. Így a fiatal magyar pingpongos veretlen csoportgyőztesként főtáblára került, ahol legyőzte Bezeg Hunor beceji, majd Markovic Jovan játékosokat – utóbbi szerb bajnok a 2006-os születésűek között, a mostani verseny első számú kiemeltje. Mindkettejüket 3:0-s meccsen gyűrte le.

A döntőben ugyan 3:2-re nyert a szarvasi fiatal ellen Lei Balázs soltvadkerti versenyző, de még az 5. szettben is 5:3-ra vezetett a Körös-parti pingpongos.

Fentiek alapján Szántosi Dávid ezüstérmes lett a versenyen, amely értékét nagyban emeli az, hogy a még ez év februárjában sípcsonttörést szenvedett ifjú pingpongos sportemberhez méltóan vállalta fel ezt a versenyt.

Támogatók: Szarvas Város Önkormányzata, Szarvasi Mozzarella Kft., Gallicoop Zrt., Katech Zrt., Work-Metall Kft., Biohungaricum Kft., Rejtő József, Rejtő Csaba, Körmendi János magánszemélyek, Medvegy Mihály egyéni vállalkozó.