Bajnokhoz méltó győzelem

Nehezen lendültek játékba a szarvasiak. A hazaiak nagy akarással a félidő közepéig tartották magukat, ezt az eredmény is jelezte 10-10 volt az állás.

Algyő KC – Szarvasi NKK 31-36 (13-20), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Abony, 100 néző. Vezette: Foglts, Tomkovics

Szarvasi NKK: Kasik-Buzási 4, Szabó 6/2,Hajdu 3, RAFFAI-SUCH 11/2, Zelei 3, Kovács 4. Csere: Labát, Juhos (kapusok), Semjéni 4, Szőke 1, Ábrahám, Manczur, Trnyik. Edző: Száva Flórián.

Abony legjobb dobói: Molnár 9, Ay 8/3. Kiállítások: 14 ill.10 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 4/4.

A 20. perctől fokozatot váltottak a Körös-partiak és a félidőre hetet tettek közé.

Szünet után is folytatódott a szigorú gólgyártás, de a védekezés hézagos lett. Az első félidei jó védekezés hiányzott. A lelkes abonyiak egy kicsit faragtak a különbségből, néha kemény játékkal, amit a kiállítások is mutattak. A bajnok-csapat győzelme ezen a találkozón sem forgott veszélyben, biztosan begyűjtésre került a két bajnoki pont. A szarvasiak továbbra is veretlenül állnak a tabella élén.

Április 29-én 16 órától Gyomaendrődön mérkőzik az NKK.