Újkígyósra került a Csery Kupa

XIX. alkalommal került megrendezésre az Ifj. Csery István Öregfiúk Kézilabda Emléktorna 2022. január 29-én az Alkotmány utcai Sportcsarnokban. Emlékezve az egykori szarvasi játékosra és edzőre.

2021-ben a COVID miatt elmaradt a torna. Az idei évre elfogadták a felkérést a csapatok, hogy megmérkőzzenek a győztesnek járó vándorserleg ért. A megnyitón néma főhajtással emlékeztek a megjelentek a már elhunytakról, majd koszorút helyeztek el a Sportcsarnok falán Bankó Sándor emléktáblájánál.

Eredmények: Szarvas-Orosháza 21-16 (11-9). Végig vezetve a szarvasiak megérdemelten nyerték a nyitó találkozót. Újkígyós-Mezőhegyes 22-17 (8-9). Félidőben még a mezőhegyesiek vezettek. A második félidő hajrájában dőlt el a találkozó a Kígyós javára. Mezőhegyes-Szarvas 14-14 (10-9). Kevés gólos mérkőzésen született a döntetlen. Orosháza-Újkígyós 14-23 (4-11). Az első félidőben eldőlt a parti. Orosháza-Mezőhegyes 17-18 (12-5). Kétgólos előnyről vesztettek az orosháziak. Szarvas-Újkígyós 21-21 (10-8). Sokgólos mérkőzésen igazságos döntetlen. A tornát színesítette a Szarvasi NKK-Gyomaendrődi NKC női ifjúsági felkészülési mérkőzés – 29-28.

Végeredmény: 1. ÚJKÍGYÓS 5 pont (66-52 gól), 2. SZARVAS 4 pont (56-51), 3. MEZŐHEGYES 3 pont (44-53), 4. OROSHÁZA 0 p. (47-62). Az Ifj. Csery István Vándorkupát ÚJKÍGYÓS csapata vehette át.

Különdíjasok: Legjobb kapus címet Ecker Zsolt (Újkígyós) érdemelte ki. Legjobb mezőnyjátékos a mezőhegyesi Lovász Attila lett. A gólkirályi címet a szarvasi Hanzel Zoltán kapta 17 találatáért. A díjakat a NÉVADÓ unokái adták át, Bándy Magdi és Bándy Enikő. A torna a Vadászkürt Vendéglőben fehér asztal mellett baráti vacsorával zárult.