Elvesztette tavaszi veretlenségét a Szarvasi NKK

A tavasszal még veretlen Szarvas és az utóbbi hetekben jól szereplő Gyula megyei rangadó összecsapást nagy várakozás előzte meg.

Szarvasi NKK-CZ Gyulasport NKft. 19-23 (9-12), NB II-es női kézilabdamérkőzés, Szarvas, 100 néző. Vezette: Asztalos Demus Mónika, Kovács Kamilla.

Szarvasi NKK: Nagy-Búzási 1, Balogh, Papp 2, Hajdu 3, MAJOROS 11/5, Paska 2. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Nyerges, Óvári, Kovács B., Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.

Gyula: ANTAL-CSAPÓ 3, Hős 2, Milyó 1, Szabó 2, Fodor-Bottó, Lukács. Csere: Juhász (kapus), Farkasinszki 1/1, Volent 2/1, Kovács A., Németh, LUKOVICZKI 7/1, Ladics 1, Kovács K., NAGY 4. Edző: Zöldi Tóth Katalin.

Kiállítások: 8. ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5 ill. 4/3.

Kihagyott vendég büntetővel indult a derbi. Későbbiekben is felváltva kevés gól esett. A 16. percben 6-6 volt az állás. Innen 3 perc alatt a szarvasiak 9-6-ra elhúztak. A vendégek időt kérés után Lukoviczki találataival egyenlítettek és szünetig még 3 gólt dobva 9-12-re állították be a félidőt.

Fordulás után a Körös-partiak 5 perc alatt egyenlítettek 16-16-ra. A 49. percben kihagyott hazai ziccer után a vendégek vették át a vezetést 16-17-re. A fürdővárosiak előnyüket növelve, fegyelmezett játékkal megnyerték a találkozót. Jó iramú mérkőzésen, két jól felkészült csapat közül a gyulaiak nyertek, visszavágva az őszi vereségért.

– Küzdelmes mérkőzésen vendég győzelem.

Ifjúsági mérkőzés: Szarvas-Gyula  34-25 (19-13). Április 3-án 11 órától Csorvás SK-Szarvasi NKK találkozóra kerül sor Békéscsabán.