Kézilabda, Sportsarok

Rangadót nyert a Szarvasi NKK

Csorvás-Szarvas megyei női kézilabda rangadó volt az elmúlt hétvégén.

Csorvási SK-Szarvasi NKK 23-28 (12-16), NB II-es női kézilabdamérkőzés, Békéscsaba, 90 néző. Vezette: Horváth, Simó. Jól!

Csorvás: MIKE-Gyenes 3, Gelegonya 2, BARÁTH B. 8/3, Ivanics, KURUCZ 4, Valaczkai 5. Csere: Lipták, Bíró B., Réti, Lévai, Major, Popol, Zahoránné 1, Baráth Zs.,Tóth-Greksza. Edző: Baráth Lajos.

Szarvasi NKK: NAGY-BUZÁSI 7, Balogh 2, PAPP 3, HAJDU 7, Majoros 7/3,  Paska 2. Csere: Juhos,Skorka (kapusok), Jani, Kovács, Óvári, Száva, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.

Kiállítások: 10 ill. 10 perc, hétméteresek: 7/3 ill.5/3.

Vendég góllal indult a megyei rangadó. Továbbiakban felváltva estek a gólok két-háromgólos szarvasi vezetéssel. A 29. percben Majoros találatával 11-16 lett, de a záró sípszó előtt Valaczkai lövése kaput talált. A félidő 12-16-os állással zárult.

A fordulás utáni percekben 3 vendég gólra Baráth B. eggyel válaszolt, de közben büntetőt is hibázott. A 36. percben Buzási góljaival 15-21-re alakult az eredmény.  A kreatívan játszó Körös-partiak a beállós játékkal szerezték góljaikat és megérdemelten nyerték meg a megyei rangadót. Sajnálatos az 50. percben az addig jól védő Mike Mária sérülése.

Száva Flórián:

– Utasításokat betartva végig kézben volt a mérkőzés, csak a gólkülönbség volt kétséges.

Ifjúsági mérkőzésen Csorvás-Szarvas 30-36 (19-17).

Április 9-én 18 órától Szarvasi NKK-Oxxo Energy Orosháza NKC U 23-as összecsapásra kerül sor.