Kézilabda, Sportsarok

Hozták a kötelezőt a Szarvasi NKK-sok

Egy budapesti csapatot látott vendégül a női kézilabda NB II bajnokságon belül a Szarvasi NKK az elmúlt hétvégén.

Szarvasi NKK-XVI. Ker. KMSE 34-24 (15-11), NB II-es női kézilabdamérkőzés, Szarvas, 50 néző. Vezette: Major, Szuromi.

Szarvas: BUZÁSI 7, Balogh 3, PAPP 5/2, HAJDÚ 5, MAJOROS 5/3, Kovács 2. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Jani 2, Nyerges 1, Száva, Tasgyik 3, Trnyik, Závoda 1. Edző: Száva Flórián.

XVI. ker. legjobb dobók: Szabó 7, Illés 5. Kiállítások: 2 ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/5 ill. 3/3.

Kihagyott szarvasi büntetővel indult a találkozó a sereghajtó ellen. Az első gólt a vendégek szerezték. A félidő további részében felváltott gólváltás következett a 12. percig, amikor is a hazaiak belemelegedtek és  növelve előnyüket szünetre 15-11 lett az állás.

Fordulás után a Körös-partiak szigorúbbá tették védekezésüket, amelynek eredménye a 42. percben tízgólos lett a különbség (24-14). Az 50. perces hazai időkérést követően Száva edző a cseréket vezényelte pályára. A tíz közte megmaradt a záró sípszóig. Győzelmükkel a szarvasiak bebiztosították dobogós helyüket.

Száva Flórián:

– Hozta kötelezőt a csapat. A dobogós helyhez gratulálok a gárdának.

Május 14-én 18 órától a már bajnok Kecskeméti NKSE együttesét fogadják a szarvasiak.