Kézilabda, Sportsarok

Egy gólos vereséget szenvedett a Szarvasi NKK

A tavaszi szezon utolsó fordulójában Hódmezővásárhelyre látogatott a Szarvasi NKK csapata.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szarvasi NKK 26-25 (15-15), NB-II-es női kézilabdamérkőzés, Hódmezővásárhely, 50 fő néző. Vezette: Herceg, Piller.

Szarvas: Buzási 4, Balogh 4, Papp 2/1, Hajdú 5, Majoros 2/1, Kovács 5. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Nyerges 2, Óvári, Paska, Tasgyik, Trnyik 1, Závoda. Edző: Száva Flórián.

Hódmezővásárhely legjobb dobói: Nagy E. 6, Klemm 5, Berei 5. Kiállítások: 18 perc ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4 ill. 3/2.

Hazaiak szerezték az első gólt, de gyorsan jött a vendég válasz. Kihagyott szarvasi hétméteres ellenére is a Körös-partiak vették át a vezetést 1-2-3 góllal a 21. percig. A vásárhelyi egyenlítés után (11-11) „túl keményen” védekezve, szünetre 15-15-el vonultak a csapatok.

Fordulás után a vendégek góljai domináltak 2-3 gólos vezetéssel. A 45. percben ismét egyenlítettek a vendéglátók, feljöttek 21-21-re, sőt a vezetést is átvették 26-23-ra az 54 percben. Szarvasi időkérés után, Száva edző a cseresort küldte pályára. Az. 58. percben Nyerges góljával 26-25 lett az állás, de az egyenlítés nem sikerült.

A vereség ellenére a dobogón a III. hely a Szarvasi NKK-é. A játékosok boldogan vették át az egész évi bajnoki szereplés után a BRONZ érmeket. A Szarvasi NKK 22 mérkőzésen 16 győzelmet, 6 vereséget ért el 618-531-es gólaránnyal, 32 ponttal. Bronzérmesek: Juhos Eszter, Nagy Barbara, Skorka Emma Anna (kapusok), Balogh Vanessza (59 dobott góllal), Buzási Orsolya (108), Hajdú Andrea (73), Jani Kata (8), Kovács Brigitta (12), Majoros Flóra (168), Nyerges Adél (15), Óvári Zita (5), Papp Zsófi (103), Paska Nikolett (31), Tasgyik Vanessza (26), Trnyik Réka Kinga (2), Závoda Kata (7), Száva Fanni Sára (1). Edző: Száva Flórián, Sebők György. Gyúró: Oláh László.

Az ifjúsági bajnokságban csoportjában veretlenül szerezte meg  az első helyezést és ARANYÉRMES lett. 16 mérkőzésen 16 győzelem, 537-308 a gólarány, 32 pont. Aranyérmesek: Lénárt Zoé, Skorka Emma Anna (kapusok), Fodor Nikolett (45 dobott góllal), Jani Kata (41), Majoros Flóra (105), Nyerges Adél (61), Pusztai Liza (20), Száva Fanni Sára (39), Szikszai Anna, Szpisjak Bianka, Tasgyik Vanessza (70), Trnyik Réka Kinga (69), Fekete Brigitta (7), Tóth Sára (5), Závoda Kata (64). Edzők: Száva Flórián, Kaliczka László, Fonád Zoltán, Sebők György.

Száva Flórián:

– A mai napon a legnagyobb siker az ifjúsági csapat 100%-os eredménye, gratulálok NEKIK!