40 gólt dobott az NKK Mezőtúron

Valóságos gólparádé volt a hétvégi Mezőtúr-Szarvas női kézilabda meccsen.

Mezőtúri AFC Syngenta – Szarvasi NKK 28-40 (11-21), NB II-es bajnoki női kézilabdamérkőzés, Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Kincses Ábel, Letter Nándor.

Szarvas: ANTAL-BÍRÓ 7, MILYÓ 9, Papp 4/4, HAJDU 4, MAJOROS 7/1, Szöllősi P. 1. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Pusztai, Száva, Szöllősi D., Tasgyik, Trnyik 2, PÉTER 6. Edző: Száva Flórián.

Mezőtúr legjobb dobói: Farkasné Farkasinszki Zita 9/3, Bedron Viktória 5. Kiállítások: 14 perc és két kizárás, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 6/5.

Szarvasiak lőtték az első gólt, de gyorsan  jött a válasz. 13 percig fej-fej mellett estek a találatok (6-6). Döntetlen állás után fokozta a tempót a vendég együttes. Növelte előnyét a Körös-parti gárda és szünetre már tíz volt közte (11-21).

Fordulás után sem változott a játék képe. A Berettyó-partiak futottak az eredmény után. A vendégek átmentették előző hétvégi hazai játékukat és látványos gólokat lőve biztosították be győzelmüket, technikailag és fizikailag is felülmúlva a vendéglátókat.

– Tetszetős kézilabdát játszottunk. Gratulálok a CSAPATNAK, ilyen arányban is megérdemelten szereztük meg a két pontot.

Ifjúsági mérkőzés: Mezőtúr-Szarvas  25-32. December 9-én 18.00 órától Gyula -Szarvas találkozóval zárul a 2023-as év.