Győzelem a felsőházi nyitányon

Izgalmas mérkőzést hozott a hétvégi Szarvas-Kecskemét női NB II-es kézilabda összecsapás.

Szarvasi NKK-Kecskeméti NKSE 22-19 (9-10), női NB II felsőházi bajnoki kézilabdamérkőzés, Szarvas, 100 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Vastag-Réti Rebeka Réka.

Szarvas: ANTAL-TRNYIK 2, Milyó 2, Papp 1, Hajdú 1, MAJOROS 11/5, ZÁVODA 4. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Nagy E. 1, Nyerges, Pusztai, Száva, Szöllősi, Tasgyik. Edző: Száva Flórián.

Kecskemét legjobb dobói: Palotás 6, Jámbor 5/2. Kiállítások: 6 ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5 ill. 2/2.

Tapogatódzó játékkal kezdődött a találkozó. Mindkét együttes a védekezésre fordított nagyobb gondot. Bár adódtak helyzetek mindkét kapu előtt, de a kapusok hárítottak, kevés volt a gól. A vendégek szerezték az első találatot. A hatodik percben egyenlített Majoros 2-2-re. A félidő végéig végig egy-két gólos volt a vendég vezetés, a hazaiak csak szépíteni tudtak.

Fordulás után 10-10 lett az eredmény, de a vezetést nem tudta az NKK megszerezni. Váltott gólszerzés mellett a vendéglátók hibáit a kecskemétiek kihasználva a 42. percre 12-16-ra alakították az állást. A hazaiak nagy hajrát kivágva 15-16-ra feljöttek. Az 51. percben a mérkőzésen először vezetett a Körös-parti gárda 18-17-re. Ez fordulópont volt a mérkőzésen: a támadásoknál a kapus nélküli taktikát alkalmazó szarvasiak sorra dobták a gólokat Majoros vezérletével. A hajrában fáradó kecskemétiek ellen megérdemelt győzelmet aratott az NKK a felsőházi nyitányon.

– Szoros mérkőzésen, küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Ehhez hozzájárult kapusunk kiváló teljesítménye.