Asztalitenisz, Sportsarok

Egyre feljebb az országos serdülő ranglistán

November 3-án Cegléden rendezte a Magyar Országos Asztalitenisz Szövetség soron következő Kelet-magyarországi területi ranglista versenyét serdülő korosztályban.

DSC00080

Nagy Béla, Fest Attila, Medvegy Ákos

A Szarvasi Körös ASE gyerek játékosai sok helyezéssel előrébb tudtak lépni a fent említett ranglistán a versenyen mutatott jó játékuknak köszönhetően. Így Nagy Béla és Medvegy Ákos párosban 3. helyezésükkel fejenként 32-32 pontot szereztek, mivel a későbbi győztest a csoportmeccsek folyamán csak ők verték meg. Egyéniben 64 ponttal gyarapodtak, mivel csoportjukból a főtáblára jutottak és csak a legjobb 8 közé jutásért estek ki.

A csoportmérkőzésen a győztes párost 9:9-es állásnál az 5. szettben 3 adogatásukkal egyszerűen kiszerválták, így nyerni tudtak a szoros mérkőzésen. Mindezt minden összeszokottság nélkül tették, hiszen először indultak együtt párosban.

Eredmények:

Serdülő fiú páros: 3. Nagy Béla-Medvegy Ákos. Csoporteredmények: Kisvarga Benjámin (Pénzügyőr SE)-Szabó Bence (BSVC Zugló) ellen 3:2, Alaksa Levente (Csepel-Sziget Sportegyesület)-Lengyel Ádám (Magyar-Kínai Asztalitenisz Klub) ellen 3:0, Tóth Attila-Tóth Péter (Jászkun Volán SC) páros ellen 3:1-es győzelem. Főtábla: Krizsán László-Szabó Imre (Asztalitenisz SK Szeged) ellen 3:1-es győzelem, végül Nagy Norbert-Iván Bertold (Budaörsi SC) páros ellen 2:3-as vereség – az 5. szettben óriási küzdelemben, mikor az ellenfél már 7:2-re vezetett, utolérték 7:7-re, ezután 10:8-as vezetésnél még egyenlíteni tudtak, végül 12:10-re maradtak alul.

Serdülő fiú egyéni: most először sikerült országos ranglista pontokat adó versenyen főtáblára jutnia a két szarvasi gyerek játékosnak.