Kajak-kenu, Sportsarok

Családias környezetben

Tizenhetedik alkalommal került megrendezésre a Kenumaraton a Holt-Körös szarvasi és békésszentandrási ágán és a Hármas-Körösön a szarvasi önkormányzat és a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. szervezésében.

A rajt-cél helye a Szarvasi Kajak-Kenu Vízitelep volt. Már a nevezéskor látható volt, hogy családias a hangulat. A meghirdetett hat kategória közül csak ötben volt nevezés. 12 kenuban 45-en (27 férfi, 18 nő) rajtolt el 10 óra 5 perckor. 2 óra 15 perc, 50 másodperc elteltével érkezett célba az amatőr négyes kenu. 13.30-ra mindenki visszaevezett.

Nevezéskor minden induló egyenpólót kapott. Eredményhirdetéskor a kategóriák 1-3. helyezettjei érmet vehettek át. A kategóriagyőztesek megkapták a hagyományos győztes pólót, de a különdíjasokra is gondoltak a szervezők. A résztvevők az Ifjúsági Táborban ebédeltek a fáradalmak után.

A kevés nevező miatt döntöttek a rendezők: 2015. augusztus 1-jére, szombatra lesz kiírva a XVIII. Szarvasi Kenumaraton. Az eltelt három évben augusztus különböző szombatjain volt a rendezvény, de ez láthatóan nem vált be, ezért visszatérnek a kezdeti hagyományokhoz, az augusztusi első szombatra.

A tegnapi versenyről a győztes négyes csapatkapitányát kérdeztük. Csépai Pál elmondta:

– Én már tizenötödik alkalommal indultam, de most új csapattagokkal. Nagyon hajtottak és így sikerült elsőnek beeveznünk. Az idő kellemes volt, bár néha a szél hol szemben akadályozott, hol hátban segített. A szivornyai átkelést már ismertük, most nem volt sár, de nem volt könnyű átpakolni az élőre, ahol a leszállás egy keskeny horgászhely volt. Ezért kenus sportbarátaimmal várjuk a szivornyai kikötő elkészültét. Könnyebb lesz biztosan a kikötés a Körösön túrázóknak.

Helyezettek:

Amatőr 4 fős csapat:

1. hely (2:15,50): Csépai Pál (Szarvas), Sztruhár Gábor (Békésszentandrás), Hornok László (Gyomaendrőd), Bogár Gábor (Szarvas).
  2. hely (2:18,58): Varga Zsolt, Kohut Gábor, Kiszely Zoltán, Altmann Roland (Szarvas).
  3. hely (2:24,55): Tamás György, Molnár György, Molnár Gergő, Mucha Zoltán (Szarvas).
  4. hely (2:34,34): Demeter Orsi, Nyergesné Janecskó Katalin (Szarvas), Klimaj György (Örménykút), Hraskó Jenő (Csabacsűd).

Amatőr 3 fős csapat:

1. hely (2:37,33): Patkó Tamás (Budapest), Kocsis Ildikó (Balatonboglár), Reszt Károly (Budapest).
  2. hely: Sinkovicz Krisztina, Fehér Éva (Békéscsaba), Danyik Tibor (Szarvas).

Amatőr 2 fős csapat:

1. hely (2:40,54): Szín Zsolt (Szarvas), Kovács László (Békésszentandrás).

Családi 4 fős csapat:

1. hely (2:35,39): Prifer Tibor, Kepka Roland, Maczik Péter, Szitó Zsuzsanna (Szarvas).
  2. hely (2:37,07): dr. Kepenyes Darida Bea, Kepenyes Darida Zoé, Kepenyes András, Kepenyes Darida Dóra, Kurlik Péter (Szarvas).
  3. hely (2:43,03): Gyekiczki Pál, Gyekiczki Fanni, Gyekiczki Fruzsina, Demcsák Dávid (Szarvas).

Profi 4 fős csapat:

1. hely (2:57,13): Karádi Anna, Petrovicsné Brigitta, Kovács Adél, Dr. Csasztvan Tihanyi Nóra (Szarvas).
  2. hely (3:06,55): Lázár Dea, Mucha Brigitta, Grodiczky Péter, Pecsenye Erzsébet (Szarvas).

Különdíjasok:

• Legfiatalabb: Kepenyes Darida Zoé (7 éves), Szarvas,
  • Legtöbb időt vízen töltöttek: Szitó Zsuzsa (Szarvas), Hornok László (Gyomaendrőd),
  • Valamennyi Kenumaratonon induló: Bodnár Béla (“Bubu”), ezúttal kajakkal tette meg a távot.