Diáksport, Labdarúgás, Sportsarok

Megyei döntősek a Székelyesek

Szarvason került megrendezésre a középiskolás futsal labdarúgás egyik megyei elődöntője.

Két szarvasi V-VI. korcsoportos csapat, a Székelyesek és Vajdások léptek pályára az Alkotmány utcai Sportcsarnokban a Békéscsabai Keményesek, a gyulai Göndös B-sek és csabai Kós Károlyosok társaságában. A Székelyesek veretlenül nyerték meg mind a négy csapat ellen a találkozókat, és ezzel jogot nyertek a december 18.-i megyei döntőn való részvételre. A megyei döntő az előzetes értesülések szerint ugyancsak Szarvason lesz az Alkotmány utcai Sportcsarnokban, december 18-án 9 órától.

A szarvasi Székely Szakképző Iskola eredményei: Székely-Vajda 6-0, Székely-Kemény G. 2-0, Székely-Göndös 2-1, Székely-Kós 5-1. A Vajdások a 3. helyen végeztek: Vajda-Göndös 1-2, Vajda-Kemény 6-1, Vajda-Kós 6-3, Vajda-Székely 0-6.

A IV. korcsoportban csak a szarvasi körzeti döntőre került sor, ahol a körzet négy iskolájának futsal csapata lépett parkettra. A végső győzelmet a Benkások szerezték meg, miután mindhárom ellenfelük ellen győzelmet szereztek. A körzeti elsőbbséggel résztvevői lesznek a 2015. január 7.-i megyei elődöntőnek, melynek szintén Szarvas ad otthont.

Eredmények: Benka-Székely 7-2, Benka-Szlovák 6-3, Benka-Hunyadi 7-1, Székely-Szlovák 4-6, Székely-Hunyadi 6-3, Szlovák-Hunyadi 5-3. Végeredmény: 1. Benka 9 pont (20-6), 2. Szlovák 6 pont (14-13), 3. Székely 3 pont (12-16), 4. Hunyadi, Békésszentandrás 0 pont (7-18).