Diáksport, Labdarúgás, Sportsarok

A székelyesek ezüstérmesek

Karácsony előtt került megrendezésre az Alkotmány utcai Sportcsarnokban az V-VI. korcsoportos futsal megyei döntője 4 csapat részvételével.

A Székely Szakképző Iskola volt a házigazda, miután a megyei elődöntőt megnyerve jogot szerzett a döntőben való részvételre. A bejutott négy csapat körmérkőzéses formában döntötte el a végső helyezéseket. A torna győztese az országos döntőn képviseli Békés megyét.

Nagy iramú, sportszerű találkozók voltak, de a mezőnyből kiemelkedett a gyulai Göndös Benedek Szakközépiskola csapata, akik veretlenül végeztek. Szépen helytálltak a székelyesek is, hisz mindössze egy vereséggel és egy döntetlennel kiharcolták a dobogó második helyét.

Eredmények: Békéscsaba Szeverényi Evangélikus Gimnázium – Gyulai Göndös 0-1, Szarvasi Székely Szakképző Iskola – Szeghalmi Péter András Gimnázium 2-0, Szarvas-Gyula 1-4, Szeghalom-Békéscsaba 6-1, Szeghalom-Gyula 0-9, Szarvas-Békéscsaba 4-4, büntetőkkel Szarvas 3-1-re nyert.

Végeredmény: 1. Gyula 9 pont, 2. Szarvas 5 pont, 3. Szeghalom 3 pont, 4. Békéscsaba 1 pont.