Győzelemmel búcsú a szurkolóktól

Utolsó hazai mérkőzésén lépett pályára az NKK a Gyula ellen a 2015-16-os bajnoki szezonban.

Szarvasi NKK-Gyulai SE 35-26 (17-11), NB II-es női kézilabda mérkőzés, Szarvas, 80 néző. Vezette: Bálint-Szarvas.

Szarvasi NKK: Kasik- BUZÁSI 10/1, Elhardt 1, Hajdu 3, Velky 5, Zelei 3, SZÜCS 12/4. Csere: Juhos, Labát (kapusok), Ábrahám, Balogh, Kondacs. Edző:Száva Flórián.

Vendégek legjobb dobói: Raffai-Such 11/3, Nagy 5. Kiállítások: 2 ill. 4 perc. Hétméteres: 5/5 ill. 3/3.

A csapatok a tabellán elfoglalt helyük a további fordulókban nem változik. A szarvasiak már biztos ezüst érmesek, míg  a gyulaiak biztos bentmaradók. A  találkozó elején felváltva estek a gólok. A 10. percben hazai emberelőny és 6-4-re, majd 9-4-re alakul a parti. A fürdővárosiak igyekeztek felzárkózni, de ez nem nagyon sikerült és szünetre 17-11-re alakult az állás.

Pihenő után 4 percre lefagyott az eredmény, a támadások üresjáratúak lettek. Végül a vendégek dobtak két gólt, szépítve az eredményt. Próbált felpörögni a hazai gárda, de sok ziccer kimaradt, így is a 47. percre 28-17 volt olvasható az eredményjelzőn. A vendégek fáradni kezdtek és végül 35-26-tal zárult a megyei összecsapás.

Mind a két együttes sok technikai hibát vétett, a helyzetek sorozatban maradtak ki mind két oldalon.

A szurkolók vastapssal köszöntötték az ezüstérmes csapatukat. Április 30-án Makón játssza záró bajnokiját a Szarvas, miután a május 7.-i záró fordulón szabadnapos.