Labdarúgás, Sportsarok

Első meccses győzelem

A tizenhárom csapatos megyei évad első fordulóján a Körösladány vendégeskedett a Szarvasi FC otthonában.

Szarvasi FC – Körösladányi MSK 3-1 (1-1), Békés megyei labdarúgó bajnokság I. osztály, 2016. augusztus 19., péntek 17.30, Szarvas, 200 néző. Vezette: Szelezsán Gy.

Szarvasi FC: Lévai, Szikora, Kiri, Viszkok, Pecznik, Magyar, Bakró, Zima, Nagy, Klimaj, Körösfalvi. Csere: Gulyás, Szín, Kiszel, Somogyi, Kiri, Bogdán, Moldván.

Az első szarvasiakra nézve veszélyes helyzetet Lévai kapus sikeresen hárította. A 7. percben Zima megszerezte a hazaiak számára a vezetést. 12 perc múlva a körösladányi Papp lövése szarvasi játékosról pattant be a hálóba. Az első félidőben maradt a döntetlen.

A második félidő elején, az 52. percben Lévai kapus Bakos lövését védte. Kukla kiállítása után a szarvasiak jobban felvették az iramot, ami Nagy góljában meg is mutatkozott – megszerezték a vezetést. A 69. percben Somogyi lövését Kasik védte. A 73. percben Klimaj lőtte a szarvasiak harmadik gólját – 3-1. Ez az eredmény a meccs végeztéig nem is változott.

Szarvasról jól játszott Szikora, Zima, Bakró és Nagy D.

Edzői nyilatkozatok:

Rétes Pál, Szarvasi FC:

– Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, sajnos sok hibával játszottunk, de voltak biztató jelek.

Somogyi János, Körösladányi MSK:

– Az első kiállítás megpecsételte a sorsunkat. A helyzeteinket kihagytuk, míg a hazaiak nem.

Augusztus 27-én a második fordulóban délután 5-től a Mezőhegyesi SE otthonába látogat a Szarvasi FC.