Gólzápor 77 találattal

Gyors gólváltással indult a találkozó az 5. percig, ekkor 3-3 volt az állás.

Szarvasi NKK-Szeghalmi NKC 48-29 (27-9), NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 100 néző. Vezette: Kovács Gergő, Papp Béla. Kiállítások: 2 ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 2/2.

Szarvasi NKK: Juhos-Kovács 7, Balogh 6, Szabó 4, Raffai-Such 9, Hajdú 8, Bagi 2. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám 2/1, Gábor 1/1, Mester 5, Nyerges 2, Olasz 2/1, Trnyik. Edző: Száva Flórián.

Szeghalmi KC: Varga-Szabó, Domokos 12/2, Petri, Székely 2, Forrás 11, Hajdú. Csere: Nagy P, Szántó 2, Nagy A., Gyürű P. 1, Gyürű V. 1., Fábián. Edző: Varga Emese.

Ezután a hazaiak magasabb fokozatba kapcsoltak és a 27. percre 26-6 volt olvasható az eredmény jelzőn. Megalázó vereség elé néztek a vendégek. 27-9-el vonultak szünetre a csapatok.

A pihenő alatt erőt gyűjtöttek a sárrétiek és talált gólokkal próbálták szépiteni az eredményt. A sok gól azt mutatta, hogy a védekezés alább hagyott a szarvasiaknál és csak góllövésre törekedtek. Száva edző próbált cserékkel frissíteni, de a fiatal vendég gárda két vezéregyéniségével termelte a gólokat. Végül is a második játékrész szorosan alakult (21-20). A körös-partiak az első félidőben eldöntötték a találkozót, melyen a papírforma eredmény született 77 találattal.

Ennél szorosabban zárult a juniorok találkozója, Szarvasi NKK-Szeghalmi NKC 3o-31 (12-19). A bajnokságra aspiráló két együttes között az első játákrész döntött, ahol a vendégek 7 gólos előnyt szereztek. Hiába hajráztak a szarvasi fiatalok, ezt a hátrányt nem sikerült ledolgozni.

Május 6-án Békéscsaba II-Szarvasi NKK találkozó lesz 11 órától.