Diáksport, Sportsarok, Úszás

Bronzérem és egyéni sikerek az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjében

A 2021-2022-es tanév Úszás Diákolimpia Országos Döntőjét rendezték meg 2022. március 19-én, Debrecenben. A III. és IV. korcsoportos lányváltónk a sikeres megyei döntő után képviselte iskolánkat, a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolát a 2012-es Úszó – Európa – Bajnokságnak is helyet adó sportuszodában.

A váltók mellett két egyéni indulónk is volt Molnár Molli és Mucenieks Júlia személyében, ők kezdték meg először a versenyzést. Julcsi két számban, a 100 méteres gyorsúszásban és a 100 méteres mellúszásban is versenybe szállt a legjobbakkal, mindkét távon egyéni időeredményét megdöntve lett gyorson 15., mellen pedig 9. helyezett. Molli 100 háton a döntő futamban szerepelt, ahol nagy hajrában sikerült megszereznie az oklevelet érő 6. helyet. Az egyéni számok után a váltók következtek. Sok idő nem volt a pihenésre, a lányoknak fél órán belül a váltóban is teljesíteni kellett. Előzetes időeredmények alapján Vig Annával és Adamik Alexandrával kiegészülve az előkelő 3-as pályára kerültek a döntő futamba, harmadik idővel. Izgulásra adott okot, hogy Anna előző héten betegség miatt nem tudott edzeni, de ez a döntő futamban nem látszódott a teljesítményén. A korábbi 2’27-es eredményükön 7 másodpercet javítva, nagy izgalmak közepette sikerült megszerezni a 3. helyet, ezzel az eredménnyel a csapat felállhatott a dobogó 3. fokára. A IV. korcsoportos lányváltónak előzetesen a 10. ideje volt a döntőben. A céljuk az volt, hogy javítsanak korábbi eredményükön és esetleg helyezésben kicsit előrébb lépjenek. Ezt sikerült kiharcolni a lányoknak, hiszen a 8. helyen csaptak a célba. Gratulálunk az eredményeikhez!

IV. korcsoportos csapat tagjai: Gnándt Eszter, Megyeri Panna, Patkós Bianka, Tóth-Rigler Emma

III. korcsoportos csapat tagjai: Molnár Molli, Mucenieks Júlia, Adamik Alexandra, Vig Anna