Időn túli hétméteres döntötte el az egyik pont sorsát

Egy ponton múlt a győzelem a hétvégi Békéscsaba-Szarvas NB II-es női kézilabda találkozón.

Békéscsabai ENKSE U22 – Szarvasi NKK 29-28 (18-16), NB II-es női kézilabda mérkőzés, vezette: Csanádi, Polgár.

Szarvasi NKK: Nagy, Buzási 7, Balogh 1, Papp  9/5, Hajdu 4, Nagy E. 4, Török 1. Csere: Skorka (kapus), Kovács, Szőllősi 2, Száva, Trnyik, Tasgyik, Závoda, Fodor. Edző: Száva Flórián.

Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc, 1 kizárás. Hétméteresek: 6/4 ill. 5/5.

Békéscsaba legjobb dobója: Zsemberi 6/2.

A hazaiak lendületes támadásaival és gyors 4 gólos vezetéssel indult a megyei találkozó. A szarvasiak az 5. percben találtak be a hazai kapuba. Felváltott góldobások mellett a félidő közepére egyre is feljöttek a vendégek. Szünetre kétgólos volt a csabai vezetés (18-16).

Fordulás után is folytatódott a váltott gólszerzés. A Körös-partiak beleerősítettek, a 41. percre 20-20 lett az állás. Sőt, az utolsó 10 percre 20-21 volt az állás. A váltott gólparádé mellett az 59. percben 28-28 volt olvasható az eredményjelzőn. Tíz másodperccel a vége előtt az addig zsinórban 4 gólt dobó Buzási ziccert hibázott. Az ellentámadásból induló Szőllősi Petrát a szarvasi Szőllősi Dorottya szabálytalanul akadályozta. A szabálytalanságért piros lapot kapott és 7 métereshez jutott a hazai gárda. Az időn túli hetest Zsemberi értékesítette, kialakítva a 29-28-as végeredményt. A második félidei játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Az ifjúsági mérkőzésen Békéscsaba-Szarvas 30-26.

November 19-én 18 órától Szarvasi NKK-ENKSE mérkőzés kerül lejátszásra.