Esélyes győzelem a sereghajtó otthonában

Mezőtúr-Szarvas női NB II-es kézilabdamérkőzés volt tegnap.

Mezőtúri AFC-Syngenta – Szarvasi NKK 23-36 (11-19), NB II-es női kézilabdamérkőzés, Mezőtúr, 70 néző. Vezette: Herceg Udo Miltiádész, Piller Tamás.

Szarvasi NKK: Nagy B., Kovács 2/1, Szőllősi 6/2, Milyó 2, Hajdu 4, Balogh 4, Buzási 9. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Nagy E. 3. Papp, Száva, Tasgyik 3/2, Trinyik 2, Závoda 1. Edző: Száva Flórián.

Mezőtúr legjobb dobói: Farkasinszki 6/3, Tóth 5. Kiállítások: 8 ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4 ill. 5/4.

A mérkőzés elején átvették a szarvasiak a játék irányítását. A hazaiak a vendégek hibáiból, pontatlan lövéseiből szereztek gólt, gólokat. A 15. percben már 5 volt közte a Körös-partiak javára (4-9). Szünetre Buzási vezérletével 11-19 lett az állás.

Fordulás után 3 vendég góllal indult a parti és 11-22. Ettől kezdve csak a gólkülönbség lett kétséges. A 45. perctől a Szarvas folyamatos cserékkel minden játékosának lehetőséget biztosított a pályára lépéssel. A fiatalok sem okoztak csalódást, és végül 13 gólkülönbséggel nyertek a vendégek. A sérült Papp Zsófit nélkülöző NKK-nak nem okozott gondot a sereghajtó elleni két pont megszerzése.

– Nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Ifjúsági mérkőzés: Mezőtúr-Szarvas 23-24.

Március 25-én 18 órától Szarvasi NKK-Szeghalmi NKC megyei rangadóra kerül sor.