Megérdemelten nyert az NB I/B-re aspiráló csapat

Szászbereken vendégeskedett a Szarvasi NKK kézilabda csapata a hétvégén.

ENUSE-Szarvasi NKK 34-23 (20-13), NB II-es bajnoki kézilabda mérkőzés, Szászberek, 50 néző. Vezette: Kiss Zoltán, Móczár Tamás Miklós.

Szarvas: Nagy B.-Kovács 2, NAGY E. 3, Hajdu 3, Szőllősi 7/1, Balogh 3, Buzási 4. Csere: Skorka (kapus), Milyó, Tasgyik, Trnyik, Závoda 1. Edző: Száva Flórián.

ENUSE legjobb dobói: Kaposvári 6, Bagi 10, Balla 7. Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1 ill. 5/1.

Jól kezdtek a szarvasiak, el is húztak 4-1-re a 4 percben. A vendéglátók gyorsan ledolgozták a hátrányt, a 10. percre 6-6 lett az állás. A félidő közepén egy súlyos hazai sérülés miatt percekig állt a játék. Ez a vendégeket zavarta meg jobban. Pontatlanok lettek lövéseik, kapufán csattantak.  A kényszerpihenőből a vendéglátók jöttek ki jobban és szünetre hetet tettek közé.

Szünet után sem változott a helyzet. A gólok felváltva estek, de a kihagyott NKK ziccerek és hétméteresek (négy) a pálya választónak kedveztek. A vártnál biztosabban nyert a hazai csapat.

– Az NB I/B-re aspiráló csapat megérdemelten nyert.

Április 23-án Orosházán szerepel az NKK.